Výhody a nevýhody půjčky přes internet

Není to tak dávno, kdy se půjčky uzavíraly na pobočkách finančních institucí. Ovšem s rozvojem virtuálního světa a online bankovnictví se stalo běžnou záležitostí vyřídit půjčky přes internet. Na jednu stranu přináší takové sjednání půjček výhody, na druhou stranu má i svá rizika.

Výhody půjčky přes internet

Vyřízení z pohodlí domova

Půjčky si sjednáte pohodlně odkudkoli, kde máte připojení k internetu. Nejste limitováni žádnou otevírací dobou a žádosti jsou přijímány 24 hodin denně, 365 dní v roce. V klidu svého domova si můžete porovnat jednotlivé nabídky, přečíst si zkušenosti ostatních a najít nejlevnější variantu pro financování Vašich potřeb. Pomocí online úvěrových kalkulaček si spočítáte, na kolik Vás půjčka měsíčně vyjde.

Široká nabídka

Na internetu naleznete široký výběr úvěrů, které jsou dostupné pouze přes internet a nevyžadují po Vás žádné zbytečné doklady a dokumenty. A co je naprosto revoluční – některé nebankovní společnosti půjčují novým klientům bez úroků a poplatků.


Datum: 8. 1. 2015

Nevýhody půjček přes internet

Vysoké náklady na půjčku

Zejména u nebankovních úvěrů narazíte na vysoké úroky a poplatky za prodloužení splatnosti. Ve výsledku přeplatíte zbytečně moc peněz a na pohled výhodná půjčka se mění na drahý úvěr. Obvykle platí to, že čím je půjčka delší, tím méně se vyplatí. Rizika s sebou nesou i krátkodobé půjčky s dobou úhrady do 30 dní a sankcemi za případné nesplácení.

Neférové jednání

Pozor na to, abyste internetové půjčky splatili včas, jinak se Vám dluh navýší a z pár tisíc se vyklube dluh v řádech desetitisíců korun. To Vás může dostat do hlubších finančních potíží a přivést až k exekuci. Na internetu se také zvyšuje pravděpodobnost, že narazíte na podvodníky, kteří se chtějí obohatit na Vaší důvěřivosti. Nenechte se oklamat jejich lákavými sliby ani propracovanou webovou prezentací.


JAK RYCHLE SEHNAT PENÍZE

Také byste rádi znali odpověď na otázku, kde vzít peníze? Nejrychlejší cestou je bezesporu půjčka, tou trnitější vydělávání a spoření.

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI VÝBĚRU PŮJČKY

Nebuďte pohodlní zjišťovat si více podrobností a vyvarujte se nejčastějším chybám při výběru půjčky. O jaké se jedná?

JAK UŠETŘIT TISÍCE KORUN ROČNĚ

S našimi tipy se Vám podaří uspořit několik tisíc korun a utvořit si finanční rezervu na horší časy.

NEBANKOVNÍ PŮJČKA

Nebankovní společnosti v současné době směle konkurují bankám a neustále se snaží zlepšovat a rozšiřovat svou nabídku. Lehce u nich získáte půjčky do výplaty, střednědobé půjčky i úvěry zajištěné nemovitostí.

PŮJČKA BEZ DOLOŽENÍ PŘÍJMU

U žádostí o půjčku často narazíte na to, že musíte doložit příjem. Ne vždy jsou ale finanční instituce tak přísné. Na internetu najdete vcelku bohatou nabídku půjček bez doložení příjmu.

RYCHLÁ PŮJČKA

Od půjček nejčastěji očekáváme, aby byly dostupné, levné a rychle vyřízené. Rychlé půjčky jsou tu pro Vás, když potřebujete peníze okamžitě a bez čekání..