Co se skrývá za super výhodnými půjčkami?

Reklamy finančních společností nabízející super výhodné půjčky, nás bombardují den co den. Slibují půjčky bez navýšení, vrácení úroku či fantastické dárky k půjčce zdarma. V těchto reklamách se často objevují známé tváře z řad herců, kteří rozdávají široké úsměvy a snaží se nás přesvědčit o výhodnosti půjčky. Jsou ale tyto nabídky opravdu tak výhodné nebo se jedná pouze o marketingový tah? Na co by jste si měli dávat pozor při nabídce o půjčku?

1. Půjčka s 0% úrok

V čem spočívá trik? K 0% úroku je nutné zaplatit různé poplatky, například za vyřízení půjčky nebo za čerpání. Poplatek je vyčíslen buď fixní částkou nebo procentem z vypůjčené jistiny, což ve skutečnosti může znamenat zaplacení až stovek korun.

2. Půjčka bez navýšení

Podezřívavé lidí jistě napadne otázka, proč by poskytovatel půjčoval peníze zdarma a co by z toho vlastně měl? Půjčka bez jakéhokoliv navýšení prakticky neexistuje. Pro půjčku bez navýšení je typické zejména kratší doba splácení nebo povinné pojištění, které je nutné platit spolu se splátkou. Tato skutečnost de facto půjčku navýší. Další podmínkou k tomu, aby byla půjčka bez navýšení je nutnost splácet vždy včas bez zpoždění. V opačném případě se díky vysokým sankcím půjčka neúměrně navyšuje.

3. Půjčka s nejnižším úrokem

O všemožných reklamách na půjčky s nejnižším úrokem je slyšet čím dál častěji. Slibují nepřekonatelnou nabídku s neuvěřitelně nízkým úrokem. V čem spočívá tento trik? V jednoduchém slovíčku "od", který bývá napsaný malým písmem před samotným úrokem. Nejnižší úroková sazba bývá garantována pouze pro bonitní klienty s vysokými příjmy a dobrou platební morálkou. Další háček může být v nutnosti navázat na půjčku další produkty jako povinné pojištění, vedení běžného účtu nebo vyřízení kreditní karty, které mohou půjčku výrazně prodražit. Je proto na místě zvážit, zda půjčka s nízkým úrokem, ale vázána na ostatní produkty, bude opravdu tak výhodná.

4. Půjčka s dárkem nebo odměnou

Získat tablet nebo vyhrát luxusní dovolenou je jistě lákavá motivace. Počet odměn bývá omezen a pravděpodobností výhry je mizivá. Zavzpomínejte sami, kdy jste něco vyhráli? I takové rozdávání dárku či jiných odměn k půjčce má své podmínky a pravidla. Častou podmínkou je například vyšší částka půjčky, delší doba splácení nebo pojištění. Proto si přečtěte podmínky o daných benefitech ještě před tím, než smlouvu o půjčce uzavřete.

5. Půjčka s výraznou slevou z úroku

Slevy na nás utočí odevšad a podlehnout jim nebývá nic neobvyklého. Běžně se stává u nákupu jen pečiva, že odcházíte i s takovým zbožím, které jste neměli v plánu kupovat. Roli v tom hraje dobře zpracovaný marketing a psychologie slev. A na tento podobný princip spoléhají i různí poskytovatelé půjček. Obvykle se sleva z úroku netýká celé doby splácení, ale jen omezeného počtu měsíců.


Datum: 8. 12. 2018

6. Limitovaná nabídka pouze pro první 100 klientů

Oblíbeným psychologickým trikem bývá nabídka pro prvních 100 nejrychlejších, případně s časovým omezením např. pouze do konce měsíce. To na zákazníky platí a nejen v oblasti půjček. Cíl je jednoduchý - vyvolat tlak na zákazníky, aby se pokud možno co nejrychleji rozhodli a uzavřeli smlouvu. Pocity a obavy, že tato výhodná nabídka rychle vyprší, žene zákazníky k rozhodnutí jednat, i když původně půjčku ani neplánovali nebo ji zas tak nutně nepotřebují.

JAK RYCHLE SEHNAT PENÍZE

Také byste rádi znali odpověď na otázku, kde vzít peníze? Nejrychlejší cestou je bezesporu půjčka, tou trnitější vydělávání a spoření.

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI VÝBĚRU PŮJČKY

Nebuďte pohodlní zjišťovat si více podrobností a vyvarujte se nejčastějším chybám při výběru půjčky. O jaké se jedná?

JAK UŠETŘIT TISÍCE KORUN ROČNĚ

S našimi tipy se Vám podaří uspořit několik tisíc korun a utvořit si finanční rezervu na horší časy.

NEBANKOVNÍ PŮJČKA

Nebankovní společnosti v současné době směle konkurují bankám a neustále se snaží zlepšovat a rozšiřovat svou nabídku. Lehce u nich získáte půjčky do výplaty, střednědobé půjčky i úvěry zajištěné nemovitostí.

PŮJČKA BEZ DOLOŽENÍ PŘÍJMU

U žádostí o půjčku často narazíte na to, že musíte doložit příjem. Ne vždy jsou ale finanční instituce tak přísné. Na internetu najdete vcelku bohatou nabídku půjček bez doložení příjmu.

RYCHLÁ PŮJČKA

Od půjček nejčastěji očekáváme, aby byly dostupné, levné a rychle vyřízené. Rychlé půjčky jsou tu pro Vás, když potřebujete peníze okamžitě a bez čekání..