Mýty o půjčkách

S půjčkami je spojeno mnoho nejasností a polopravd, které kolují mezi lidmi. Nevěřte všemu, co se o úvěrech doslechnete, a podívejte se s námi na nejčastější mýty. Třeba to rozptýlí Vaše obavy a odhodláte se podat žádost o úvěr.

Půjčka zajištěná nemovitostí = ztráta bydlení

Zajištění úvěru nemovitostí slouží pouze k tomu, abyste dosáhli na vyšší částku o nižším úročení a poskytli věřiteli záruku, že svůj úvěr budete splácet. Ztrátu nemovitosti riskujete vlastním přičiněním, když přestanete hradit splátky a jednat s věřiteli.

Půjčku od přátel jedině bez smlouvy

I půjčka od známých nebo přátel by měla být podložena alespoň jednoduchou smlouvou, v níž je uvedeno, kolik si půjčujete, kdy a jak proběhnou splátky a dokdy dlužnou částku vrátíte. Předejdete nejasnostem a případným rozporům, na čem jste se na počátku dohodli.

Půjčka schválená bankou nikoho finančně nepoloží

Banky sice důkladně prověřují žadatele o půjčku a snaží se minimalizovat riziko toho, že nebudete úvěr schopni splácet, ale neznamená to, že umějí na 100 % odhadnout, zda se kvůli splátkám nedostanete do finančních potíží.

Pojištění půjčky je zbytečná částka navíc

Říkáte si, že teď máte stabilní zaměstnání, tudíž pojištění půjčky nepotřebujete? Zkuste si představit situaci, zda byste byli půjčku schopni splácet při dlouhodobé nemoci nebo jestli by to zvládla rodina po Vaší smrti.

U půjčky je rozhodující úrok

Řada žadatelů o úvěr se dívá jenom na úrok, ale již nevěnuje pozornost tomu, kolik skutečně za půjčku přeplatí za rok. To zjistí z roční procentní sazby nákladů (RPSN), která zahrnuje nejen úrok, ale i veškeré poplatky, správu úvěru a další náklady.


Datum: 26. 8. 2016

Z finančních problémů není cesty ven

Opak je pravdou. Vždy existuje způsob, jak se postupně zbavit dluhů. Nevýhodné úvěry můžete refinancovat a sloučit do jednoho u jiné finanční instituce. Pokud stále nevidíte východisko, obraťte se na bezplatnou odbornou pomoc (Člověk v tísni, Poradna pro finanční tíseň) nebo na Krajský soud s návrhem na oddlužení.

JAK RYCHLE SEHNAT PENÍZE

Také byste rádi znali odpověď na otázku, kde vzít peníze? Nejrychlejší cestou je bezesporu půjčka, tou trnitější vydělávání a spoření.

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI VÝBĚRU PŮJČKY

Nebuďte pohodlní zjišťovat si více podrobností a vyvarujte se nejčastějším chybám při výběru půjčky. O jaké se jedná?

JAK UŠETŘIT TISÍCE KORUN ROČNĚ

S našimi tipy se Vám podaří uspořit několik tisíc korun a utvořit si finanční rezervu na horší časy.

NEBANKOVNÍ PŮJČKA

Nebankovní společnosti v současné době směle konkurují bankám a neustále se snaží zlepšovat a rozšiřovat svou nabídku. Lehce u nich získáte půjčky do výplaty, střednědobé půjčky i úvěry zajištěné nemovitostí.

PŮJČKA BEZ DOLOŽENÍ PŘÍJMU

U žádostí o půjčku často narazíte na to, že musíte doložit příjem. Ne vždy jsou ale finanční instituce tak přísné. Na internetu najdete vcelku bohatou nabídku půjček bez doložení příjmu.

RYCHLÁ PŮJČKA

Od půjček nejčastěji očekáváme, aby byly dostupné, levné a rychle vyřízené. Rychlé půjčky jsou tu pro Vás, když potřebujete peníze okamžitě a bez čekání..