Na co si dát pozor u mikropůjček

Nabídka mikropůjček se na nás valí ze všech stran a jejich poskytovatelé se nás snaží přesvědčit, že právě jejich půjčka je tou nejvýhodnější a nejlevnější. Jak je ale tomu doopravdy a na co si dát u mikropůjček pozor?

Klam „malých peněz“

Nepodléhejte klamu, že splatit nízkou částku není žádný problém. Může se Vám opozdit příjem a po promeškání data splatnosti Vám společnost naúčtuje značné sankční poplatky. Nehledě na to, že neférové společnosti na Vás mohou vytáhnout skryté poplatky.

Zpoplatněné telefonní linky

Požádat o půjčku přes telefon je sice pohodlné, ale ani se nenadějete a za zavolání na infolinku zaplatíte několik set až tisíc korun. Nesolidní společnosti hovor uměle prodlužují přepojováním na další pracovníky, kteří Vám pokládají různé otázky. Na konci celého kolečka se dozvíte, že Vám byla půjčka zamítnuta.

Rozhodčí doložka

Rozhodčí doložka je ustanovení ve smlouvě, jejímž souhlasem se vzdáváte soudního řešení sporů. Společnost určuje osobu rozhodce, který vždy rozhodne v její prospěch, protože je placen z jejích peněz. Jakmile na tuto doložku narazíte ve smluvních podmínkách, raději žádost o půjčku zrušte.

Nepřehledné obchodní podmínky

Dlouhé, nesrozumitelné obchodní podmínky o několika desítkách stran by Vás měly dostatečně varovat před uzavřením půjčky. Většinou se v nich skrývá něco, co společnosti nechtějí říct svým žadatelům napřímo. Ti v nich často nemohou dohledat, kolik je bude půjčka skutečně stát.

Vysoký poplatek za sjednání půjčky

U některých mikropůjček se můžete setkat kromě úroku také s vysokým jednorázovým administrativním poplatkem za zpracování žádosti. Tento poplatek se nevrací, ani když půjčku splatíte předčasně. Na poplatky se vždy ptejte předem, aby Vás po uzavření půjčky nepřekvapila jejich výše.


Datum: 30. 3. 2016

JAK RYCHLE SEHNAT PENÍZE

Také byste rádi znali odpověď na otázku, kde vzít peníze? Nejrychlejší cestou je bezesporu půjčka, tou trnitější vydělávání a spoření.

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI VÝBĚRU PŮJČKY

Nebuďte pohodlní zjišťovat si více podrobností a vyvarujte se nejčastějším chybám při výběru půjčky. O jaké se jedná?

JAK UŠETŘIT TISÍCE KORUN ROČNĚ

S našimi tipy se Vám podaří uspořit několik tisíc korun a utvořit si finanční rezervu na horší časy.

NEBANKOVNÍ PŮJČKA

Nebankovní společnosti v současné době směle konkurují bankám a neustále se snaží zlepšovat a rozšiřovat svou nabídku. Lehce u nich získáte půjčky do výplaty, střednědobé půjčky i úvěry zajištěné nemovitostí.

PŮJČKA BEZ DOLOŽENÍ PŘÍJMU

U žádostí o půjčku často narazíte na to, že musíte doložit příjem. Ne vždy jsou ale finanční instituce tak přísné. Na internetu najdete vcelku bohatou nabídku půjček bez doložení příjmu.

RYCHLÁ PŮJČKA

Od půjček nejčastěji očekáváme, aby byly dostupné, levné a rychle vyřízené. Rychlé půjčky jsou tu pro Vás, když potřebujete peníze okamžitě a bez čekání..