Jak ušetřit tisíce korun ročně

Žijete od výplaty k výplatě a zdá se Vám takřka nemožné ušetřit tisíce korun ročně? Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí změnit své zažité způsoby chování a zavést systém v rozdělování peněz. S našimi tipy se Vám podaří uspořit několik tisíc korun a utvořit si finanční rezervu na horší časy.

Rada č. 1 – Ušetřete na energiích

Začněte výměnou obyčejných žárovek za úsporné se spotřebou 20 W. Náklady na svícení se Vám sníží až o 80 %. Vyplatí se také investovat do regulace topení a termostatů, abyste mohli nastavovat teplotu podle potřeby a v každé místnosti zvlášť. Při výměně spotřebičů vybírejte modely s energetickou třídou A+ až A+++.

Rada č. 2 – Zhodnoťte své výdaje

Udělejte si představu o tom, kolik utratíte za měsíc peněz a za jaké věci. Zapisujte si minimálně jeden běžný měsíc všechny výdaje a kriticky posuďte, co kupujete za zbytečnosti a na čem by se dalo ušetřit. Dobrým tipem je hlídat slevy potravin, vařit si obědy do práce, změnit mobilního operátora nebo aktualizovat pojistné smlouvy.

Rada č. 3 – Dodržujte zdravý životní styl

Vzdejte se všech svých neřestí, jako je kouření, pití alkoholu a hazard. Pro představu – pokud denně vykouříte 10 cigaret, dáte za ně přes 8 tisíc korun za rok. Snažte se stravovat zdravě, chodit na procházky nebo se věnovat jiné aktivitě. Předejdete nemocím, které by narušily rodinný rozpočet.

Rada č. 4 – Snižte splátky

Splátky půjček a úvěrů významně odčerpávají finanční prostředky domácnosti. Pokud jste se v minulosti zadlužili, slučte všechny úvěry do jednoho tzv. konsolidací půjček, čímž se Vám sníží výdaje na splátky. U hypotéky si pohlídejte konec fixace a poohlédněte se po lepších nabídkách u jiných bank.

Rada č. 5 – Změňte dodavatele za energie

Konkurence na trhu s energiemi stlačuje ceny elektřiny a plynu dolů. Přechodem k novému dodavateli můžete výrazně ušetřit. Vyplatí se proto jednou ročně v době vyúčtování zkontrolovat, kolik platíte a jak byste na tom byli u jiných dodavatelů.


Datum: 16. 1. 2015

JAK RYCHLE SEHNAT PENÍZE

Také byste rádi znali odpověď na otázku, kde vzít peníze? Nejrychlejší cestou je bezesporu půjčka, tou trnitější vydělávání a spoření.

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI VÝBĚRU PŮJČKY

Nebuďte pohodlní zjišťovat si více podrobností a vyvarujte se nejčastějším chybám při výběru půjčky. O jaké se jedná?

JAK UŠETŘIT TISÍCE KORUN ROČNĚ

S našimi tipy se Vám podaří uspořit několik tisíc korun a utvořit si finanční rezervu na horší časy.

NEBANKOVNÍ PŮJČKA

Nebankovní společnosti v současné době směle konkurují bankám a neustále se snaží zlepšovat a rozšiřovat svou nabídku. Lehce u nich získáte půjčky do výplaty, střednědobé půjčky i úvěry zajištěné nemovitostí.

PŮJČKA BEZ DOLOŽENÍ PŘÍJMU

U žádostí o půjčku často narazíte na to, že musíte doložit příjem. Ne vždy jsou ale finanční instituce tak přísné. Na internetu najdete vcelku bohatou nabídku půjček bez doložení příjmu.

RYCHLÁ PŮJČKA

Od půjček nejčastěji očekáváme, aby byly dostupné, levné a rychle vyřízené. Rychlé půjčky jsou tu pro Vás, když potřebujete peníze okamžitě a bez čekání..