Konsolidace půjček

Konsolidaci ocení všichni, kteří spácí více půjček. Spojením do jedné půjčky mohou výrazně ušetřit každý měsíc nemalou sumu.

Konsolidace půjček

Litujete toho, že jste se v minulosti zadlužili u více finančních institucí a teď těžce sháníte peníze na splátky? Ulehčete svému rodinnému rozpočtu jednoduchým krokem: oslovte banky nebo nebankovní společnosti s žádostí o konsolidaci půjček a slučte je do jedné. Jaké výhody Vám konsolidace přinese a na co si dát pozor?.

  • Slučením ušetříte
  • Lepší úroková sazba
  • Nižší poplatky
  • Sankce za ukončení stávající půjčky

Výhoda č. 1 – Přehled o svých závazcích

V případě více půjček snadno ztratíte přehled, komu a kolik dlužíte a třeba i zapomenete na nějakou splátku. Po konsolidaci půjček budete platit měsíčně pouze jednu splátku a jedny poplatky.

Výhoda č. 2 – Nižší splátka

Další nespornou výhodou je celková nižší splátka, než kolik byste dávali za každý úvěr zvlášť. Banka nebo nebankovní společnost Vám půjčí za lepší úrokovou sazbu a Vy ušetříte až několik tisíc korun ročně.

Výhoda č. 3 – Konsolidování více závazků

Finanční instituce obvykle nestanovují počet půjček ke konsolidování. Sloučit do jedné půjčky lze spotřebitelské úvěry, kontokorenty, kreditní karty a další závazky. Takto je možné konsolidovat půjčky až do výše 600 tisíc korun.


Datum: 3. 10. 2015

Nevýhoda č. 1 – Větší nároky bank

Uspět u banky s konsolidací se nepodaří každému. Banky přihlíží k záznamům v registrech dlužníků a vyžadují dostatečnou bonitu. Kdo tímto sítem projde, může se těšit na nízký úrok a delší dobu splatnosti.

Nevýhoda č. 2 - Poplatky

Finanční instituce Vám může naúčtovat poplatky za sjednání úvěru, vedení úvěrového účtu a za sankce, které za Vás zaplatila za předčasné splacení úvěrů u jiných bank a nebankovních společností.

Nevýhoda č. 3 – Prodloužení doby splácení

Konsolidací půjček sice získáte nižší měsíční splátku, ale prodlouží se Vám doba splácení a může se stát, že za konsolidovaný úvěr zaplatíte i o desetitisíce korun víc, než kdybyste spláceli každou půjčku zvlášť. Zajímejte se proto, kolik celkem zaplatíte za nový úvěr.

NEBANKOVNÍ PŮJČKA

Nebankovní společnosti v současné době směle konkurují bankám a neustále se snaží zlepšovat a rozšiřovat svou nabídku. Lehce u nich získáte půjčky do výplaty, střednědobé půjčky i úvěry zajištěné nemovitostí.

PŮJČKA BEZ DOLOŽENÍ PŘÍJMU

U žádostí o půjčku často narazíte na to, že musíte doložit příjem. Ne vždy jsou ale finanční instituce tak přísné. Na internetu najdete vcelku bohatou nabídku půjček bez doložení příjmu.

RYCHLÁ PŮJČKA

Od půjček nejčastěji očekáváme, aby byly dostupné, levné a rychle vyřízené. Rychlé půjčky jsou tu pro Vás, když potřebujete peníze okamžitě a bez čekání..

JAK RYCHLE SEHNAT PENÍZE

Také byste rádi znali odpověď na otázku, kde vzít peníze? Nejrychlejší cestou je bezesporu půjčka, tou trnitější vydělávání a spoření.

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI VÝBĚRU PŮJČKY

Nebuďte pohodlní zjišťovat si více podrobností a vyvarujte se nejčastějším chybám při výběru půjčky. O jaké se jedná?

JAK UŠETŘIT TISÍCE KORUN ROČNĚ

S našimi tipy se Vám podaří uspořit několik tisíc korun a utvořit si finanční rezervu na horší časy.