Lichva vs. bezpečná půjčka - pozor na podvodníky

Reklamy na půjčky od soukromých společností osob zní pompézně a slibují Vám peníze za výhodných podmínek. Ne vždy se ale taková půjčka skutečně vyplatí a mnohdy Vás přivede do hlubších finančních problémů. Jak poznáte lichvu od bezpečné půjčky a proč neuspěchat podpis smlouvy?

Jak poznat podvodnou půjčku?

K bankovním půjčkám přistupujte s jistou dávkou opatrnosti. Bohužel se mezi solidními poskytovateli objevují i podvodníci, kteří zneužívají důvěřivosti a nevědomosti lidí. Při výběru úvěru postupujte takto:

Zjistěte si o společnosti informace

Zapátrejte na internetu po tom, zda se jedná o společnost s obchodní historií a člena České leasingové a finanční asociace. O něco složitěji se dohledávají informace o soukromých investorech. Projděte si proto diskuze a zkušenosti ostatních klientů a raději oslovte investory přes aukční portály s P2P půjčkami.

Zajímejte se o podmínky

Smluvní podmínky a ustanovení psaná drobným písmem Vám poodhalí, zda se náhodou nejedná o lichváře. Varováním je RPSN přes 100 %, vysoké sankce v řádech tisíců až desetitisíců korun, poplatky předem nebo ručení nemovitostí u malých částek.

Podepište smlouvu, které rozumíte

Vždy si přečtěte, co podepisujete. Podvodné firmy Vám nedají předsmluvní formulář a často Vám předloží smlouvu s prázdnými místy s tím, že se to tam pak doplní. Známkou neseriózního jednání je také nátlak na podepsání smlouvy a neochota dát Vám čas na její prostudování.

Chtějte vědět konečnou splatnou částku

Některé nepoctivé společnosti Vám až do poslední chvíle tají, jaké budou splátky, kolik Vám půjčí a jakou částku musíte vrátit. Zatímco Vy jste vyplnili všechny potřebné údaje a prozradili i citlivé informace, společnost používá úhybné manévry a často Vás nutí volat na zpoplatněné infolinky začínající číslicemi 90.


Datum: 15. 5. 2016

JAK RYCHLE SEHNAT PENÍZE

Také byste rádi znali odpověď na otázku, kde vzít peníze? Nejrychlejší cestou je bezesporu půjčka, tou trnitější vydělávání a spoření.

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI VÝBĚRU PŮJČKY

Nebuďte pohodlní zjišťovat si více podrobností a vyvarujte se nejčastějším chybám při výběru půjčky. O jaké se jedná?

JAK UŠETŘIT TISÍCE KORUN ROČNĚ

S našimi tipy se Vám podaří uspořit několik tisíc korun a utvořit si finanční rezervu na horší časy.

NEBANKOVNÍ PŮJČKA

Nebankovní společnosti v současné době směle konkurují bankám a neustále se snaží zlepšovat a rozšiřovat svou nabídku. Lehce u nich získáte půjčky do výplaty, střednědobé půjčky i úvěry zajištěné nemovitostí.

PŮJČKA BEZ DOLOŽENÍ PŘÍJMU

U žádostí o půjčku často narazíte na to, že musíte doložit příjem. Ne vždy jsou ale finanční instituce tak přísné. Na internetu najdete vcelku bohatou nabídku půjček bez doložení příjmu.

RYCHLÁ PŮJČKA

Od půjček nejčastěji očekáváme, aby byly dostupné, levné a rychle vyřízené. Rychlé půjčky jsou tu pro Vás, když potřebujete peníze okamžitě a bez čekání..