Rady při výběru půjčky

Chceme je levně a chceme je hned. Řeč je o půjčkách, jež se staly běžnou součástí našich životů. Leckdy si ale neuděláme čas na jejich porovnání a vezmeme první nabídku, která se nám namane. Přitom byste mohli získat půjčku s lepšími parametry a ušetřit až několik tisíc korun. Než unáhleně podepíšete smlouvu, přečtěte si následující rady.

Zaměřte se na detaily půjčky

Co poskytovatel půjčky, to trochu jiné podmínky. Směrodatným ukazatelem by neměl být pouze úrok, ale i výše RPSN, délka splácení, výše splátek, podmínky získání, možnost předčasného splacení a sankce za opožděné splátky. Bezpečnější je půjčit si u finančních institucí s pozitivní historií.

Promyslete nastavení půjčky

Většina bank a nebankovních společností Vám umožní nastavit si splátky a dobu splatnosti. Využijte toho a stanovte si parametry úvěru podle Vaší finanční situace. K samotným splátkám přistupujte zodpovědně a kriticky zhodnoťte, zda byste je zvládli splácet i po výpadku příjmu.

Prostudujte si smlouvu

Smlouva musí obsahovat všechny náležitosti, na nichž jste se dohodli s věřitelem. Před jejím podpisem si důkladně projděte obchodní podmínky a vyžádejte si vysvětlení finančních výrazů a sporných ustanovení. Při jakékoli pochybnosti půjčku neuzavírejte.

Nelžete

Pokud Vám finanční instituce nepůjčila, zřejmě Vás chtěla ochránit před dalším zadlužením nebo peněžními problémy. Neuchylujte se proto ke lžím a uvádějte pravdivé informace, jako je výše příjmu, finanční minulost nebo současné výdaje. Předejdete ztrátě důvěryhodnosti a negativním následkům.

Vyberte odpovídající úvěrový produkt

Každý druh úvěru se hodí na něco jiného. Pro nákup automobilu se vyplatí účelový úvěr, pro pořízení nemovitosti hypotéka, pro zaplacení nenadálých výdajů kontokorent a pro financování více věcí neúčelový spotřebitelský úvěr.


Datum: 8. 1. 2016

JAK RYCHLE SEHNAT PENÍZE

Také byste rádi znali odpověď na otázku, kde vzít peníze? Nejrychlejší cestou je bezesporu půjčka, tou trnitější vydělávání a spoření.

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI VÝBĚRU PŮJČKY

Nebuďte pohodlní zjišťovat si více podrobností a vyvarujte se nejčastějším chybám při výběru půjčky. O jaké se jedná?

JAK UŠETŘIT TISÍCE KORUN ROČNĚ

S našimi tipy se Vám podaří uspořit několik tisíc korun a utvořit si finanční rezervu na horší časy.

NEBANKOVNÍ PŮJČKA

Nebankovní společnosti v současné době směle konkurují bankám a neustále se snaží zlepšovat a rozšiřovat svou nabídku. Lehce u nich získáte půjčky do výplaty, střednědobé půjčky i úvěry zajištěné nemovitostí.

PŮJČKA BEZ DOLOŽENÍ PŘÍJMU

U žádostí o půjčku často narazíte na to, že musíte doložit příjem. Ne vždy jsou ale finanční instituce tak přísné. Na internetu najdete vcelku bohatou nabídku půjček bez doložení příjmu.

RYCHLÁ PŮJČKA

Od půjček nejčastěji očekáváme, aby byly dostupné, levné a rychle vyřízené. Rychlé půjčky jsou tu pro Vás, když potřebujete peníze okamžitě a bez čekání..