Nejčastější chyby při výběru půjčky

Češi často vezmou první nabídku půjčky, aniž by provedli podrobnější průzkum u konkurence. Přitom se jedná o důležitý krok v jejich životě, který přináší zadlužení i na několik let. Nebuďte pohodlní zjišťovat si více podrobností a vyvarujte se nejčastějším chybám při výběru půjčky. O jaké se jedná?

Nejste ochotni čekat

Zájemci o půjčku jsou většinou netrpěliví a peníze chtějí nejlépe hned. Rozhodující je pro ně nejen úrok, ale i rychlost schválení půjčky a převod peněz na účet. Rada je následující: nehledejte půjčky pod časovým tlakem, protože můžete uzavřít nevýhodnou smlouvu.

Orientujete se podle úroku

Společnosti ví, proč lákají na nízký úrok, protože lidé na něj slyší. Přitom úrok nezahrnuje poplatky ani náklady na půjčku. Jinou vypovídací hodnotu má RPSN (roční procentní sazba nákladů), z níž vyčtete, na kolik Vás půjčka skutečně vyjde.

Přeceníte svou schopnost splácet

Při plánování výše splátek žadatelé nepočítají s nečekanými událostmi, jako je nemocenská nebo ztráta zaměstnání. Vytvářejte si každý měsíc dostatečnou rezervu na mimořádné výdaje a raději splácejte méně a delší dobu.

Věříte reklamám

Ukazovali to v televizi, otiskli to v novinách, musí to být nutně výhodné – tak tímhle se při výběru půjčky neorientujte. Společnosti v reklamě uvádějí reprezentativní příklad s nízkým úrokem, na nějž stejně většina žadatelů nedosáhne. Nechte si zpracovat nabídku pro Vaši vlastní situaci a podle toho se rozhodněte.

Nerozumíte úvěrové smlouvě

Nevěřte na to, že za nepřehlednou a nesrozumitelnou úvěrovou smlouvou stojí férová společnost. Chtějte pro vlastní dobro vědět, co podepisujete, a zapátrejte na internetu, co znamenají „tajemné“ výrazy ve smlouvě, popřípadě se zeptejte odborníků na jejich význam.


Datum: 23. 7. 2016

JAK RYCHLE SEHNAT PENÍZE

Také byste rádi znali odpověď na otázku, kde vzít peníze? Nejrychlejší cestou je bezesporu půjčka, tou trnitější vydělávání a spoření.

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI VÝBĚRU PŮJČKY

Nebuďte pohodlní zjišťovat si více podrobností a vyvarujte se nejčastějším chybám při výběru půjčky. O jaké se jedná?

JAK UŠETŘIT TISÍCE KORUN ROČNĚ

S našimi tipy se Vám podaří uspořit několik tisíc korun a utvořit si finanční rezervu na horší časy.

NEBANKOVNÍ PŮJČKA

Nebankovní společnosti v současné době směle konkurují bankám a neustále se snaží zlepšovat a rozšiřovat svou nabídku. Lehce u nich získáte půjčky do výplaty, střednědobé půjčky i úvěry zajištěné nemovitostí.

PŮJČKA BEZ DOLOŽENÍ PŘÍJMU

U žádostí o půjčku často narazíte na to, že musíte doložit příjem. Ne vždy jsou ale finanční instituce tak přísné. Na internetu najdete vcelku bohatou nabídku půjček bez doložení příjmu.

RYCHLÁ PŮJČKA

Od půjček nejčastěji očekáváme, aby byly dostupné, levné a rychle vyřízené. Rychlé půjčky jsou tu pro Vás, když potřebujete peníze okamžitě a bez čekání..