Kreditní karta místo půjčky

Když se dostanete do situace, kdy nutně potřebujete pár tisíc korun, nemusíte hned žádat svou rodinu nebo se uchylovat k půjčkám. Trn z paty Vám vytrhne kreditní karta, která je při správném používání výhodnější než kdejaké mikropůjčky. Uveďme si základní fakta o kreditní kartě, a proč se vyplatí mít jednu ve své peněžence.

Kreditní karta jako finanční rezerva

Kreditní karta je vítaným pomocníkem při nedostatku hotovosti. Žádáte o ni bankovní nebo nebankovní instituci a finanční prostředky můžete čerpat ihned po jejím vydání. Nehodí se ale pro každého. Pořiďte si ji tehdy, když pobíráte dostatečný příjem a máte po výplatě peníze na její splacení.

Bezúročné období až 55 dní

Na rozdíl od mikropůjček, úvěr z kreditní karty můžete mít zadarmo a na delší dobu. Stačí využít bezúročné období, které trvá od 40 do 55 dní. Toto období finanční instituce obvykle počítají od prvního dne v měsíci. Dejte si ale pozor na výběry z bankomatu – ty jsou zpoplatněny a vybraná hotovost se okamžitě úročí až 20 %.

Kreditní karta se vyplatí

S kreditní kartou jsou spojeny zajímavé akce a bonusy. Část utracených peněz se Vám vrátí zpět na účet, a to až do výše 2 %. Z toho důvodu se vyplatí používat kartu i na platbu drobných částek. Navíc získáte slevu nebo prodlouženou záruční dobu při nákupu ve smluvních prodejnách.


Datum: 12. 4. 2016

Vítaný pomocník

Kreditní karta je výhodnou mikropůjčkou, když nevystačíte s penězi do výplaty nebo si chcete koupit věc, na kterou nemáte u sebe peníze. Před jejím pořízením si ale zjistěte, jaké poplatky jsou s kartou spojeny a za jakých podmínek Vás karta nebude nic stát. Jednou měsíčně Vám přijde vyúčtování s přehledem, kolik jste z kreditní karty odčerpali peněz.

JAK RYCHLE SEHNAT PENÍZE

Také byste rádi znali odpověď na otázku, kde vzít peníze? Nejrychlejší cestou je bezesporu půjčka, tou trnitější vydělávání a spoření.

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI VÝBĚRU PŮJČKY

Nebuďte pohodlní zjišťovat si více podrobností a vyvarujte se nejčastějším chybám při výběru půjčky. O jaké se jedná?

JAK UŠETŘIT TISÍCE KORUN ROČNĚ

S našimi tipy se Vám podaří uspořit několik tisíc korun a utvořit si finanční rezervu na horší časy.

NEBANKOVNÍ PŮJČKA

Nebankovní společnosti v současné době směle konkurují bankám a neustále se snaží zlepšovat a rozšiřovat svou nabídku. Lehce u nich získáte půjčky do výplaty, střednědobé půjčky i úvěry zajištěné nemovitostí.

PŮJČKA BEZ DOLOŽENÍ PŘÍJMU

U žádostí o půjčku často narazíte na to, že musíte doložit příjem. Ne vždy jsou ale finanční instituce tak přísné. Na internetu najdete vcelku bohatou nabídku půjček bez doložení příjmu.

RYCHLÁ PŮJČKA

Od půjček nejčastěji očekáváme, aby byly dostupné, levné a rychle vyřízené. Rychlé půjčky jsou tu pro Vás, když potřebujete peníze okamžitě a bez čekání..