Přivýdělek na mateřské dovolené

Mateřská dovolená bohužel plně nenahrazuje ženin předešlý příjem, proto řada maminek uvažuje o přivýdělku. Jaké mají ženy na mateřské možnosti a musí splnit nějaké podmínky? O tom budou následující řádky.

Přivýdělek a peněžitá pomoc v mateřství

Práce pro stávajícího zaměstnavatele
Jiná pravidla přivýdělku platí pro ženy pobírající peněžitou pomoc v mateřství a jiná pro ženy čerpající rodičovský příspěvek. Peněžitá pomoc v mateřství se vyplácí 28 týdnů a do zaměstnaneckého poměru můžete nastoupit u svého zaměstnavatele po skončení 6. týdne po porodu. Podmínkou je, abyste nepokračovala ve stejném druhu práce, z něhož pobíráte peněžitou pomoc v mateřství.

Práce pro jiného zaměstnavatele
Práci si můžete najít i u jiného zaměstnavatele, ovšem při výkonu práce shodné s předmětem činnosti zaměstnavatele, u něhož čerpáte mateřskou, potřebujete jeho souhlas. Dobrou zprávou je, že výši výdělku zákon neomezuje a nemá vliv na peněžitou pomoc v mateřství.

Podnikání
Jako podnikatelka sice musíte přerušit na dobu čerpání peněžité pomoci v mateřství svou samostatnou výdělečnou činnost, ale můžete si přivydělat u jiného zaměstnavatele. Naopak pokud jste si přivydělávala podnikáním při stálém zaměstnávání, můžete v tom pokračovat bez omezení.


Datum: 2. 5. 2015

Přivýdělek a rodičovská dovolená

Přivýdělek na rodičovské dovolené není nijak omezen a opět nemá vliv na výši rodičovského příspěvku. Máte možnost vrátit se do původního zaměstnání, najít si nové nebo začít podnikat. Podnikání se v takovém případě považuje za vedlejší činnost a neplatíte zálohy na sociálním a zdravotním pojištění.

Zajištění dohledu nad dítětem

Jako pracující nebo podnikající maminka musíte zajistit patřičný dohled nad svým dítětem zletilou osobou. Můžete k tomu využít předškolní zařízení, ovšem děti mladší dvou let v nich mohou strávit maximálně 46 hodin měsíčně. U dětí starších dvou let toto omezení neplatí.

JAK RYCHLE SEHNAT PENÍZE

Také byste rádi znali odpověď na otázku, kde vzít peníze? Nejrychlejší cestou je bezesporu půjčka, tou trnitější vydělávání a spoření.

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI VÝBĚRU PŮJČKY

Nebuďte pohodlní zjišťovat si více podrobností a vyvarujte se nejčastějším chybám při výběru půjčky. O jaké se jedná?

JAK UŠETŘIT TISÍCE KORUN ROČNĚ

S našimi tipy se Vám podaří uspořit několik tisíc korun a utvořit si finanční rezervu na horší časy.

NEBANKOVNÍ PŮJČKA

Nebankovní společnosti v současné době směle konkurují bankám a neustále se snaží zlepšovat a rozšiřovat svou nabídku. Lehce u nich získáte půjčky do výplaty, střednědobé půjčky i úvěry zajištěné nemovitostí.

PŮJČKA BEZ DOLOŽENÍ PŘÍJMU

U žádostí o půjčku často narazíte na to, že musíte doložit příjem. Ne vždy jsou ale finanční instituce tak přísné. Na internetu najdete vcelku bohatou nabídku půjček bez doložení příjmu.

RYCHLÁ PŮJČKA

Od půjček nejčastěji očekáváme, aby byly dostupné, levné a rychle vyřízené. Rychlé půjčky jsou tu pro Vás, když potřebujete peníze okamžitě a bez čekání..