Půjčky lidem od lidí - Půjčky od soukromých osob

Nač platit zbytečné poplatky bankám a nebankovním společnostem, když si lze půjčit přímo od lidí?

Půjčky lidem od lidí

Model půjčování lidem od lidí, tzv. P2P půjčky, se pomalu zabydluje na českém finančním trhu. Proč se zapojit do tohoto systému? Peer-to-peer půjčky představují snazší cestu k úvěrům pro žadatele a výhodné zhodnocení volných finančních prostředků pro investory..

  • Nižší poplatky a úrpky
  • Půjčka přímo od lidí
  • Různá dostupnost
  • Nároky na bonitu

Podstata P2P půjček

Dlužníci a věřitelé se kontaktují přes aukční portály, které se postarají o zhodnocení schopnosti dlužníka splácet, převod peněz mezi oběma stranami a právní úkony. Provozovatelům aukčních serverů plyne za zprostředkování úvěrového obchodu a administraci půjček zisk zhruba ve výši 3,5 až 5 % z výše úvěru.

Poptávka po půjčce

Zájemci o půjčku se zaregistrují na aukčním serveru a vyplní informace o své osobě. Dále uvedou výši požadované částky, dobu splatnosti a maximální hranici úrokové sazby. Zmínit mohou čistý registr dlužníků, nemovitost v osobním vlastnictví, výši příjmu a důvod, proč si chtějí půjčit.

Nabídka půjčky

Provozovatel P2P vyhodnotí žádosti dlužníků a důvěryhodné předloží věřitelům. Ti si následně vybírají žádosti k investování a nabídnou celou poptávanou sumu nebo její část. Investoři takto mohou rozdělit riziko po menších částkách do více dlužníků. V některých případech věřitelé stanoví úrok, za který jsou ochotni půjčit.

Podmínky poskytnutí P2P půjček

Žadatelé o půjčku musí splňovat pár základních podmínek, jako je minimální věk 18 let a trvalé bydliště na území ČR. Dlužníci nesmějí být v exekuci ani v insolvenci a musí dodat naskenované dva doklady totožnosti, doklad o adrese (např. účet za telefon nebo energie) a potvrzení o příjmu ne starší než 3 měsíce.

Úspěšný obchodní model v zahraničí

I když se zdá tento model jako přelomový a může významně oslabit pozici bank při poskytování půjček, zatím nedosahuje takového úspěchu jako v zahraničí. P2P projekty zaznamenaly ohlas zejména ve Velké Británii a USA – bude je Česká republika následovat?


Datum: 1. 6. 2015

NEBANKOVNÍ PŮJČKA

Nebankovní společnosti v současné době směle konkurují bankám a neustále se snaží zlepšovat a rozšiřovat svou nabídku. Lehce u nich získáte půjčky do výplaty, střednědobé půjčky i úvěry zajištěné nemovitostí.

PŮJČKA BEZ DOLOŽENÍ PŘÍJMU

U žádostí o půjčku často narazíte na to, že musíte doložit příjem. Ne vždy jsou ale finanční instituce tak přísné. Na internetu najdete vcelku bohatou nabídku půjček bez doložení příjmu.

RYCHLÁ PŮJČKA

Od půjček nejčastěji očekáváme, aby byly dostupné, levné a rychle vyřízené. Rychlé půjčky jsou tu pro Vás, když potřebujete peníze okamžitě a bez čekání..

JAK RYCHLE SEHNAT PENÍZE

Také byste rádi znali odpověď na otázku, kde vzít peníze? Nejrychlejší cestou je bezesporu půjčka, tou trnitější vydělávání a spoření.

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI VÝBĚRU PŮJČKY

Nebuďte pohodlní zjišťovat si více podrobností a vyvarujte se nejčastějším chybám při výběru půjčky. O jaké se jedná?

JAK UŠETŘIT TISÍCE KORUN ROČNĚ

S našimi tipy se Vám podaří uspořit několik tisíc korun a utvořit si finanční rezervu na horší časy.