Základní druhy pojištění

Pojišťovny v České republice nabízí celou řadu pojištění. Zorientovat se v široké nabídce nemusí být vždy jednoduché. Je na každém, které pojištění si zvolí. To může být dlouhodobé i krátkodobé, výhodné i nevýhodné. Zde uvádíme základní druhy pojištění, které se pro spokojený život opravdu vyplatí mít..

1) Pojištění domácnosti

Vlastní či pronajaté bydlení se určitě vyplatí pojistit. Mít pojištěnou domácnost znamená, že je rodina chráněna proti škodám na vybavení domácnosti, nikoliv na pevné stavební části domu. Toto pojištění se nevztahuje na ztrátu. Záleží na dané pojišťovně a smlouvě, kterou klient uzavře. Pojišťovna neuhradí vzniklou škodu v případech výluk z pojištění, které jsou ve smlouvě uvedeny. Typickou výlukou může být úmyslně způsobená škoda nebo škoda způsobená v důsledku požití alkoholu nebo omamných látek.

2) Pojištění auta

Existují dva druhy pojištění automobilu. Ze zákona je povinnost platit povinnou pojistku tzv. Povinné ručení. Pokud ovšem způsobíte nehodu a nechcete platit opravu auta z vlastního, je dobré uzavřít havarijní pojištění. Takovou pojistku lze uzavřít jak u nových, tak i u starších automobilů. V posledních letech hojně využívají řidiči nabídku nechat si pojistit automobil při cestě do zahraničí, například v případě dovolené. Jedná se o asistenční službu, která bude k dispozici v případě poruchy nebo nehody. Pojišťovna tak zajistí opravu či odtah nepojízdného auta a zapůjčení náhradního vozidla.

3) Životní pojištění

S uzavřením životního pojištění někteří váhají a často si kladou otázku zda se opravdu vyplatí. Životní pojištění chrání nejen pojištěného, ale hlavně rodinu před nenadálou životní situací - jakou může být nemoc, úraz anebo smrt. Uzavřít životní pojištění se určitě vyplatí v případě, kdy člověk splácí hypotéku. Existuje také řada produktů životního pojištění u kterých se dá zároveň i spořit.


Datum: 8. 9. 2017

4) Pojištění odpovědnosti

I tento druh pojištění stojí za úvahu, hlavně pro zaměstnance a jejich odpovědnost za škodu. Některá zaměstnání mohou být pro zaměstnané riziková v tom, že v práci způsobí škodu. Lidově se o ní říká, že je to pojistka na blbost. Mnohdy totiž při neúmyslné škodě způsobené zaměstnancem, může zaměstnavatel vymáhat škodu až do výše 4,5 násobku měsíčního platu. A tak se skutečně vyplatí mít za několik stovek ročně klid v práci a nerušené spaní.

JAK RYCHLE SEHNAT PENÍZE

Také byste rádi znali odpověď na otázku, kde vzít peníze? Nejrychlejší cestou je bezesporu půjčka, tou trnitější vydělávání a spoření.

NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI VÝBĚRU PŮJČKY

Nebuďte pohodlní zjišťovat si více podrobností a vyvarujte se nejčastějším chybám při výběru půjčky. O jaké se jedná?

JAK UŠETŘIT TISÍCE KORUN ROČNĚ

S našimi tipy se Vám podaří uspořit několik tisíc korun a utvořit si finanční rezervu na horší časy.

NEBANKOVNÍ PŮJČKA

Nebankovní společnosti v současné době směle konkurují bankám a neustále se snaží zlepšovat a rozšiřovat svou nabídku. Lehce u nich získáte půjčky do výplaty, střednědobé půjčky i úvěry zajištěné nemovitostí.

PŮJČKA BEZ DOLOŽENÍ PŘÍJMU

U žádostí o půjčku často narazíte na to, že musíte doložit příjem. Ne vždy jsou ale finanční instituce tak přísné. Na internetu najdete vcelku bohatou nabídku půjček bez doložení příjmu.

RYCHLÁ PŮJČKA

Od půjček nejčastěji očekáváme, aby byly dostupné, levné a rychle vyřízené. Rychlé půjčky jsou tu pro Vás, když potřebujete peníze okamžitě a bez čekání..